Головна » 2009 » Лютий » 13 » ЗНОВУ БЕЗ ЗАБИТИХ М’ЯЧІВ
ЗНОВУ БЕЗ ЗАБИТИХ М’ЯЧІВ
18:42

В вівторок, 10 лютого, відбулася перша товариська зустріч бурштинського «Енергетика» в поточному році. Проходила вона на стадіоні в селі Старий Лисець. Суперником «енергетиків» було Івано-франківське «Прикарпаття», команда, яка є сусідом не тільки в географічному, а й у турнірному розумінні. Матчі за участю цих команд завжди виділялось чимось особливим. Не стала винятком і ця товариська зустріч., адже керманичем «Прикарпаття» є Микола Семенович ПРИСТАЙ, тренер, який тренеру вав бурштинську команду на початку сезону(виводив «енергетиків» на поле у 113 поєдинках) , а Михайло Степанович САВКА, будучи його помічником, змінив його, повернувши собі посаду головного тренера…
На перший тайм тренери «Енергетика» випустили склад близький до основного: воротар - Сергій КАРПОВ, захисники – Максим Лук’янов, Юрій ШАЛАТА, Віктор ЯНЕВИЧ та Микола ЛАЗОРИК, півзахист – Тарас МИКУШ, Юрій БЕРКИТА, Дмитро ГОЛОВКО, та Ігор ДОЛОТКО, а також гравці лінії атаки – Ігор КАЛАПАЧ та Олександр ГОРЗОВ.
Команди розпочали гру дуже обережно, намагаючись «захопити» центр поля, де в основному і розгорнулася запекла боротьба. Та небезпечні моменти почали виникати вже ближче до середини першого тайму. Спершу Юрій БЕРКИТА дальним ударом перевірив пильність воротаря суперників, а через хвилину захисники «Енергетика» не вгледіли нападника «Прикарпаття», та на виході бездоганно зіграв Сергій КАРПОВ.
Бурштинці перехопивши ініціативу, в другій половині тайму, почали частіше загрожувати воротам «господарів», що спонукало їх діяти більш агресивно. Дуже часто гравці в синіх футболках (саме в таких виступав «Енергетик») опинялись на газоні, та бригада арбітрів з Івано-Франківська, ніби навмисно, не фіксувала порушення правил. Після однієї з чисельних атак «енергетики» таки здобули право на виконання штрафного удару. Цим скористався Дмитро Головко, який грамотно вирізав м’яча на дальню штангу, де знаходився Ігор Калапач, він, в падінні головою спрямував «кулю» у ближній від себе кут, та нажаль м’яч
Пролетів у лічених сантиметрах від стійки воріт.
На другий тайм Михайло Савка випустив зовсім інший склад, в якому переважали новобранці та ті, що перебувають на оглядинах. На поле вийшли: Віталій Яценко(«Карпати» Яремче), Роман Ковалевські та Дмитро Конда (обидва з «Рави»), Сергій Сергєєв («Сталь» Дніпродзержинськ), Ярослав Дерен юк, Володимир Вербний, а також капітан команди Василь Качур та Ігор Пащенко. В лінію атаки тренер поставив вихованця бурштинського футболу Вадима Гуменюка та Василя Павлика.
Як тільки футболісти розпочали другий тайм, тоді ж далася взнаки найбільша проблема «Енергетика» в цьому сезоні – несправедливе суддівство. Спочатку на рівному місці арбітр призначив штрафний удар, а потім, в прямому розумінні організував гол у бурштинські ворота. А було все так: при розіграші штрафного, один із гравців «Прикарпаття», пробігаючи повз м’яч, наступив на нього, а його партнер відразу з-за його спини пробив по воротах, та його удар заблокував Сергій Сергєєв, який вибіг зі стінки якраз після першого дотику до м’яча . Арбітр зразу ж зупинив гру та вилучивши Сергія, призначив перебити штрафний. З другої спроби івано-франківці таки відкрили рахунок, та і то за допомогою рекошета, від стінки. Кому як, а мені стає зрозуміло, чому наші арбітри не обслуговують матчі європейського рівня!!!
Замість вилученого гравця на поле вийшов Ігор Долотко. З його появою гра пожвавішала, почали виникати небезпечні моменти. Десь ближче до середини другого тайму він завдав небезпечний удар, який на силу ліквідував воротар. Через декілька хвилин на хорошій ударній позиції опинився Віталій Яценко, та захисник «Прикарпаття» повалив його на землю. Арбітр зустрічі знову професійно проігнорував порушення правил, а коли Віталій підбіг до нього з претензіями – нагородив його «гірчичником».Нагоду відзначить у ворота своєї колишньої команди мав також Ярослав Дерен юк, та лічених сантиметрів не хватило йому, щоб замкнути передачу партнера.
В захисті час від часу виникала небезпека, та її грамотно ліквідовували захисники під керівництвом капітана команди Василя Качура. Під кінець гри команди знизили темп гри. Найважливішим серед всіх був арбітр матчу, який не переставав дивувати. Через таку гру, нерви у футболістів «Енергетика» стали не витримувати та в одному з епізодів, в боротьбі за м’яч Ігор Долотко в грубому підкаті повалив на землю гравця «Прикарпаття», за що і перед ним зразу засвітилось «червоне світло»… Замість нього на поле вийшов Микола Лазорик. За фінальні хвилини матчу команди на щось суттєве не спромоглись.
Підбиваючи підсумки, можна визначити, що на полі була рівна боротьба з почерговим домінуванням кожного з суперників. Рахунок 1:0 на користь господарів поля. Автор забитого голу – арбітр зустрічі (прізвище якого не вказуємо в етичних міркувань). Незважаючи на важкий газон стадіону, та те, що команди провели лиш першу гру, в цьому році, командам ще є над чим попрацювати.
P.S. Прохання до Асоціації арбітрів України не ставити арбітрів районного рівня судити офіційні матчі. Нехай набираються досвіду в «товарняках»…